vodáci na Odře

 

Vodáci se v Bohumíně rozloučí o víkendu se sezónou

Vodáci na sobotu 29. září 2018 naplánovali tradiční uzamykání řeky Odry. Na letošní poslední plavbu se vydají z nástupního místa ve Starém Bohumíně, kde symbolicky uzamknou místní chráněné meandry. Zájemci si mohou sjet řeku na lodích z městské půjčovny i na těch vlastních. Sraz je už tradičně o půl desáté dopoledne, na vodu se vyjede přesně v deset a po zhruba hodinu a půl trvajícím sjezdu se končí v polském Zabełkowě za silničním mostem.

„I přes dlouhotrvající sucha se sezóna povedla. Městskou půjčovnu lodí letos využilo přes tisíc sto lidí. Nejde samozřejmě o žádný rekord, ale vzhledem k extrémnímu letnímu počasí to je velmi pěkné číslo. Největší zájem ze strany veřejnosti o služby naší půjčovny byl v druhé polovině července,“ řekla vedoucí organizačního odboru bohumínské radnice Mirka Šmídová.

Na závěrečný sjezd Odry jsou v půjčovně ještě volné lodě, takže koho neodradí chladnější počasí. „Zájemci mohou klidně přijít v den konání akce bez nutnosti rezervace k půjčovně lodí, plavidlo jim rádi zapůjčíme,“ dodala Šmídová s tím, že poté se půjčovna uzavře a pro veřejnost se opět otevře až v příštím roce na přelomu června a července, a to při tradičním odemykání.

  VODÁCKÁ SEZÓNA 2018 - praktické informace vodákům
  Vodácký průvodce (Odra a Olše, okolí soutoku)
  Naučné tabule a odpočívky na trase
  Pravidla v přírodní památce
  Vodácké akce a půjčovna lodí, seznam lodí
  On-line rezervace lodí
  Průtok řeky Odry u Starého Bohumína

  autor | Město Bohumín

         
 
 

(c) 2007-2015  OS Hraniční meandry Odry a Lukáš Kania