tematické pohlednice

turistická známka hraničních meandrů

pamětní hraniční kámen

Dobové obrázky v leporelu.

Magnety s motivy meandrů.

 

propagace

Informace o dostupnosti zboží a možnostech zakoupení na tel. 608 766 556.

pohlednice
Krásu nedotčené přírody meandrů řeky Odry na Bohumínsku propagují dvě originální pohlednice. Jejich motivem jsou zákoutí řeky, živočichové, kteří zde žijí a historie chráněné oblasti. Pohlednice si můžete zakoupit po dohodě na tel. 608 766 556.
  podrobnosti, tematická pohlednice

magnety
Občanské sdružení Hraniční meandry Odry vydalo speciální sérii magnetek s motivy středoevropsky unikátních hraničních meandrů řeky Odry na Bohumínsku.
  podrobnosti

turistická vizitka
Sběru speciálních vizitek do deníku v Česku propadly tisíce turistů. Nově si mohou do sbírky přidat tematickou turistickou známku s motivem přírodní památky Hraničních meandrů Odry.
  podrobnosti

turistická známka
Přírodní památka Hraniční meandry Odry má vlastní turistickou známku. Zakoupit si ji můžete například na infocentru radnice na náměstí T. G. Masaryka v Novém Bohumíně.
  podrobnosti

pamětní hraniční kámen
Pro propagaci Přírodní památky Hraniční meandry Odry nechalo občanské sdružení vyrobit pamětní hraniční kámen. Zdobí ho pohledy na nejmalebnější místní zákoutí. Informace k pamětním kamenům získáte na tel. 608 766 556.
  podrobnosti

Kvarteto
Město Bohumín v roce 2010 vydalo karetní hru Kvarteto s podtitulem Poznej život v meandrech. Na 32 kartách přináší zábavnou formou přehlídku zvířat, květin i hub, které se v meandrech objevují. Svými objektivy je zachytili fotografové Dušan Boucný a Jiří Šuhaj.
  podrobnosti

dokument Hraniční meandry Odry
Dvacetiminutový snímek ukazuje přírodní památku v proměnách ročních období, natáčení dokumentu proto tvůrcům zabralo celý jeden rok.
  podrobnosti

meandry dětem
Pravidelně se zapojujeme do městského letního volnočasového projektu pro děti Prázdninový kolotoč a propagujeme meandry mezi mladou generací.
  podrobnosti

letáčky
Hraniční meandry Odry propaguje město Bohumín na tematických letáčcích, které vydává buď vlastním nákladem nebo díky evropských dotacím v partnerských projektech, například ve spolupráci s polskými Krzyzanowicemi.
  Bohumín - město na soutoku
  Průvodce hraničními meandry Odry (CZ - PL)
  Průvodce hraničními meandry Odry (CZ - EN)
  Vodácký průvodce (Odra a Olše, okolí soutoku)

HISTORIE - Leporelo
Historie Bohumína ožívá v dobovém obrázkovém leporelu zaměřeném zejména na skoro zapomenutou tradici tramvajové dopravy na Bohumínsku. Skládačku s dobovými snímky a pohlednicemi vydal místní fotograf a sběratel Jiří Spáčil. Na snímcích je i starobohumínské náměstí situované jen kousek od řeky Odry a meandrů.
  podrobnosti

leporelo k 760. výročí Bohumína
Bohumín nejen před více jak sto lety ukazuje nové obrazové leporelo vydané k letošnímu 760. výročí první písemné zmínky o městě. Skládačka obsahuje dobová fota z počátku a z druhé poloviny 20. století a stejně tak snímky ze současnosti.
  podrobnosti

         
 
 

(c) 2007-2015  OS Hraniční meandry Odry a Lukáš Kania