organizujeme v meandrech úklid

tematické pohlednice s motivem hraničních meandrů

 

naše působení v meandrech

Hraniční meandry Odry, občanské sdružení
Občanské sdružení Hraniční meandry Odry vzniklo na počátku roku 2007. Chceme se meandry Odry zabývat dlouhodobě, aby se tato přírodní památka a její význam dostal ještě více do povědomí veřejnosti.
  podrobnosti

odborná učebna
Pro teoretickou výuku a osvětovou činnost spojenou s přírodní památkou Hraniční meandry Odry jsme ve Starém Bohumíně vybudovali odbornou učebnu.
  podrobnosti

vycházky do přírody
Pro organizované skupiny, školy, kluby a sdružení organizujeme vycházky do přírody s výkladem. Meandry takto poznali například žáci bohumínských škol, členové Senior klubu Bohumín a mnozí další. Kontakt: Jiří Spáčil, tel. 608 766 556.
  podrobnosti

turistická naučná stezka
Iniciovali jsme a pomáhali vybudovat naučnou stezku v meandrech na českém břehu Odry na Bohumínsku. Je dostupná pěším turistům i cyklistům. Celoročně monitorujeme stav stezky.
  podrobnosti

ekologie a propagace
Dbáme na ochranu a údržbu meandrů, ve spolupráci se školami a zájmovými organizacemi pořádáme úklidy v přírodní památce. Organizujeme výtvarné tematické soutěže, zapojujeme se do volnočasového Prázdninového kolotoče pro děti a propagujeme hraniční meandry Odry, například originálními pohlednicemi.
  podrobnosti

kde nás najdete
Sídlíme v budově základní školy na ul. Sokolovská 90, Bohumín – Starý Bohumín.
  podrobnosti

         
 
 

(c) 2007-2015  OS Hraniční meandry Odry a Lukáš Kania